"Alespoň jednou za rok navštiv místo, kde jsi nikdy předtím nebyl."

O MNĚ

Jmenuji se Adam Stejskal a s průvodcováním jsem začal již v 15letech, kdy jsem dostal skvělou příležitost vydělat si o letních prázdninách jako průvodce na hradě Bouzov, tam jsem si odbyl první chvíle nervozity před skupinami dospěláků a přes všechny počáteční nesnáze jsem zjistil, že mě tahle práce prostě baví. A tak jsem se na Bouzov vrátil i další rok a nezůstal jsem jen u něj, v polovině prázdnin jsem se přesunul na hrad Rožmberk a následující rok na zámek v Litomyšli. 

To mi bylo již 17 let a chtěl jsem něco víc - chtěl jsem cestovat - a tak jsem začal s průvodcováním v zahraničí.
V 17ti jsem poprvé vyrazil do Paříže a začal se učit trávit s klienty nejen pouhé desítky minut při poznávání hradu, ale celé dny v cizích městech. 

Postupně do mého průvodcovského seznamu přibyla Anglie a Itálie a v 19ti letech jsem průvodcoval také Řecko, Makedonii i Srbsko. V náseldujících dvou letech jsem se jako průvodce dostal poprvé na Ukrajinu, do Norska, Belgie, Turecka a Polska. Teď můžu říct, že jsem průvodcoval ve všech státech Evropy, mimo Islandu a Ruska - a na ty brzy dojde :) 

S jídlem roste chuť a samozřejmě i já mám touhu poznávat stále nové země a tak se brzy mé cesty začaly prodlužovat - postupně jsem navštívil Jihoafrickou republiku, Mosambik, Maroko, Spojené Arabské Emiráty, Indii, Čínu, Malajsii, Thajsko, Omán, Turecko, Indonesii, USA, Srí Lanku, Austrálii a Svazijsko a taky v těchto zemích jsem začal provádět turisty.
Od roku 2015 je moje jméno spojeno s Expedition clubem a zaměřuji se na výpravy a expedice po celém světě - takže pokud mě chceš doprovodit na Špicberky, Borneo, Ural nebo do Ománu a Austrálie, budu moc rád když se přidáš :)